Pakiet materiałów na okres 2 tygodni – klasa 3b

Drodzy uczniowie! W związku z tymczasowym zamknięciem szkół zachęcam do samodzielnej pracy w domu. Przypominam, że czas ten nie jest czasem ferii. Wyznaczony materiał do pracy własnej to głównie ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, praca ze słownictwem oraz zadania typu maturalnego. Odpowiedzi do zadań sprawdzimy wspólnie po powrocie do szkoły, wyjaśnimy również wszelkie wątpliwości 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka.

Drodzy Maturzyści! 2 tygodnie przerwy od zajęć w szkole to nie pora by odpuszczać. Pamiętajcie, że przed Wami ostatnia prosta!

Tak jak umawialiśmy się w czasie naszych zajęć będziemy „skakać” po podręczniku w związku z czym podzielę materiał do pracy własnej na kategorie, a nie rozdziały 😉

Lesson 1 Reading comprehension

Unit 8 Podróżowanie i turystyka strony 92 – 93 – pamiętajcie o ćwiczeniach 5 i 6 – są one związane ze słownictwem, które pojawia się w tekście.

Unit 10 Sport – strony 116 i 117.

Uwaga! Przy podanych czytankach pojawiają się ilustracje. Zachęcam do opisania ich samodzielnie, lub do wirtualnej pracy w parach (Skype, messenger etc.)

Lesson 2 and lesson 3 Vocabulary practice

Standardowo już pozostawiam Wam kochani pracę ze słownictwem. W miarę możliwości zajrzyjcie do rozdziałów 9, 10, 11 i odświeżcie sobie podstawowe słownictwo z zakresu kultury (temat przerabiany już na zajęciach), sportu oraz zdrowia. Z racji tego, że umówieni byliśmy na kartkówkę z rozdziałów 7 i 8 zakładam, że poprzednie zadania były wykonywane na bieżąco 😉

Lesson 4 i lesson 5 Znajomość środków językowych

Pamiętacie nasze czerwone zadania wyboru wielokrotnego? Teraz popracujemy sobie z nimi 🙂 A znajdziecie je na następujących stronach:

strona 95 ćwiczenia 1, 2, 3, 4
strona 96 ćwiczenia 5, 6
strona strona 107 ćwiczenia 1, 2, 3, 4
strona 110 ćwiczenia 5, 6
strona 119 ćwiczenia 1, 2, 3
strona 122 ćwiczenia 1, 2
strona 131 ćwiczenia 1, 2, 3, 4
strona strona 134 ćwiczenia 4, 5

Przypominam, że do dyspozycji mamy także strony „Sprawdź się”, te jednak są jak zwykle opcjonalne 🙂 

Pamiętajcie, że nie chodzi o to, by zadania wykonać wszystkie jednocześnie. Rozłóżcie je sobie na okres 2 tygodni, najlepiej w te dni w jakie wypadałyby Wasze zajęcia języka angielskiego 🙂 A jeśli uporacie się z nimi wcześniej zajrzyjcie do wpisu „Ciekawe materiały dodatkowe”, gdzie przedstawiam Wam dodatkowe ćwiczenia i strony z których możecie korzystać samodzielnie.

Trzymajcie się ciepło,
Anna G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 13 =