Pakiet materiałów na okres 2 tygodni – klasa 2 m i 2 p

Drodzy uczniowie! W związku z tymczasowym zamknięciem szkół zachęcam do samodzielnej pracy w domu. Przypominam, że czas ten nie jest czasem ferii. Wyznaczony materiał do pracy własnej to głównie ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, praca ze słownictwem oraz zadania typu maturalnego. Odpowiedzi do zadań sprawdzimy wspólnie po powrocie do szkoły, wyjaśnimy również wszelkie wątpliwości 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka 🙂

Lesson 1 Synonyms

Gdy sprawdzam Wasze prace pisane często podkreślam jak ważne jest zastępowanie słów ich synonimami, tak aby unikać powtórzeń. W naszym podręczniku oraz zeszycie ćwiczeń mamy okazję popracować nad wyrazami o podobnym znaczeniu.

Podręcznik strona 9 zadania 2 oraz 3.
Zeszyt ćwiczeń strona 5 zadania 1, 2, 3, 4

Pomocny może okazać się słowniczek w podręczniku, lub słownik np. diki lub Pons.

Lesson 2 Reading comprehension

Synonimy przerobione? Świetnie! Pora na odrobinę czytania ze zrozumieniem. 

Strona 3 zeszyt ćwiczeń, zadania 1, 2, 3, 4

Lesson 3 Gateway to Matura unit 1

Wykonujemy ćwiczenia ze strony 9 w zeszycie ćwiczeń.

Lesson 4 Znajomość środków językowych oraz słownictwo

Teraz zabieramy się do pracy nad środkami językowymi – zadania 1 i 2 strona 18 podręcznik, ale żeby nie pracować tylko z zadaniami typu maturalnego zajmujemy się również ćwiczeniem 1 i 2 dotyczącym poszerzenia słownictwa (lista słówek dostępna w rameczce Vocabulary Plus w słowniczku).

Pamiętajcie, że nie chodzi o to, by zadania wykonać wszystkie jednocześnie. Rozłóżcie je sobie na okres 2 tygodni, najlepiej w te dni w jakie wypadałyby Wasze zajęcia języka angielskiego 🙂 A jeśli uporacie się z nimi wcześniej zajrzyjcie do wpisu „Ciekawe materiały dodatkowe”, gdzie przedstawiam Wam dodatkowe ćwiczenia i strony z których możecie korzystać samodzielnie.

Trzymajcie się ciepło,
Anna G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + dziewiętnaście =