Pakiet materiałów na okres 2 tygodni – klasa 2 c

Drodzy uczniowie! W związku z tymczasowym zamknięciem szkół zachęcam do samodzielnej pracy w domu. Przypominam, że czas ten nie jest czasem ferii. Wyznaczony materiał do pracy własnej to głównie ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, praca ze słownictwem oraz zadania typu maturalnego. Odpowiedzi do zadań sprawdzimy wspólnie po powrocie do szkoły, wyjaśnimy również wszelkie wątpliwości 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka 🙂Lesson 1 Reading comprehension

strona 83 zeszyt ćwiczeń, zapoznaj się z tekstem oraz wykonaj zadania 1, 2, 3, 4, 5 

Lesson 2 Collocations with money

Pamiętacie nasze zajęcia ze słownictwem związanym z pieniędzmi? Przypomnijcie sobie zwroty w zadaniach 1 oraz 2 na stronie 85 w zeszycie ćwiczeń a także pomyślcie nad dodatkowymi zwrotami w zadaniach 3 i 4 (str. 85 ćwiczenia). Przydatny może okazać się słownik np. diki lub Pons.

Lesson 3 Gateway to Matura

Ta strona poprowadzi Was krok po kroku przez poszczególne etapy pisania rozprawki. Rozprawkę mieliście okazję już pisać, tak więc zadania możemy potraktować jako formę powtórki.

Strona 89 zeszyt ćwiczeń, ćwiczenia 1, 2, 3, 4, 5

Lesson 4 Gateway to success

Gotowi z rozprawką krok po kroku? W takim razie pora zabrać się za dwa dodatkowe ćwiczenia w tej samej tematyce – strona 150 podręcznik zadania 1a i 1b.

Dodatkowo zajrzyjcie do zadania 1 i 2 na stronie 152 w podręczniku (słownictwo). Potrzebne słówka znajdziecie w słowniczku w rameczce Vocabulary Plus.

Pamiętajcie, że nie chodzi o to, by zadania wykonać wszystkie jednocześnie. Rozłóżcie je sobie na okres 2 tygodni, najlepiej w te dni w jakie wypadałyby Wasze zajęcia języka angielskiego 🙂 A jeśli uporacie się z nimi wcześniej zajrzyjcie do wpisu „Ciekawe materiały dodatkowe”, gdzie przedstawiam Wam dodatkowe ćwiczenia i strony z których możecie korzystać samodzielnie.

Trzymajcie się ciepło,
Anna G.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =