Pakiet materiałów na okres 2 tygodni – klasa 2 b

Drodzy uczniowie! W związku z tymczasowym zamknięciem szkół zachęcam do samodzielnej pracy w domu. Przypominam, że czas ten nie jest czasem ferii. Wyznaczony materiał do pracy własnej to głównie ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, praca ze słownictwem oraz zadania typu maturalnego. Odpowiedzi do zadań sprawdzimy wspólnie po powrocie do szkoły, wyjaśnimy również wszelkie wątpliwości 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka.

Lesson 1 Vocabulary Bank 

Według naszych wcześniejszych ustaleń temat gramatyczny przerobimy sobie całą klasą, gdy wrócimy do szkoły. Zostajemy zatem nadal w temacie klimatu i zjawisk pogodowych. Otwieramy nasze zeszyty ćwiczeń na stronach 194 – 195 i pracujemy ze słownictwem. Do wykonania ćwiczenia 1, 2, 3, 4, 5, a pomocny może okazać się słowniczek na stronie 194.

Lesson 2 Reading comprehension

Teraz pora na czytanie ze zrozumieniem i pracę ze słownictwem zawartym w tekście. Tekst do przeczytania znajdziecie na stronie 116 w ćwiczeniach, a zadania na 117. Miłego czytania! 🙂

Lesson 3 Writing – an email

Po wcześniejszych ćwiczeniach w pisaniu rozprawek przyszedł czas, by przypomnieć sobie formę e-maila, która potrzebna będzie na maturze podstawowej.  Zaglądamy na stronę 124 naszego zeszytu ćwiczeń i wykonujemy zadania od 1 do 5. Na chętnych do napisania własnego maila czeka polecenie w ćwiczeniu 6 na stronie 124.

Lesson 4 Matura Skills

Skoro już o maturze była mowa zerkamy na stronę 125 w ćwiczeniach, a tam czeka ćwiczenie czytania ze zrozumieniem. Zapoznajcie się z tekstem, a następnie wykonajcie zadania 1, 2 i 3.

Kochani pamiętajcie również o Language Knowledge strona 129 podręcznik oraz Language Focus strona 130 podręcznik.

Pamiętajcie, że nie chodzi o to, by zadania wykonać wszystkie jednocześnie. Rozłóżcie je sobie na okres 2 tygodni, najlepiej w te dni w jakie wypadałyby Wasze zajęcia języka angielskiego 🙂 A jeśli uporacie się z nimi wcześniej zajrzyjcie do wpisu „Ciekawe materiały dodatkowe”, gdzie przedstawiam Wam dodatkowe ćwiczenia i strony z których możecie korzystać samodzielnie.

Trzymajcie się ciepło,
Anna G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 19 =