Pakiet materiałów na okres 2 tygodni – klasa 1a1

Drodzy uczniowie! W związku z tymczasowym zamknięciem szkół zachęcam do samodzielnej pracy w domu. Przypominam, że czas ten nie jest czasem ferii. Wyznaczony materiał do pracy własnej to głównie ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, praca ze słownictwem oraz zadania typu maturalnego. Odpowiedzi do zadań sprawdzimy wspólnie po powrocie do szkoły, wyjaśnimy również wszelkie wątpliwości 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka 🙂

Lesson 1 Use of English

Samodzielna praca to świetny czas na utrwalenie i powtórzenie poznanych już wcześniej zagadnień i struktur. Jesteś ciekawy ile zapamiętałeś z rozdziałów od 1 do 4? Wykonaj ćwiczenia Use of English dla unit 1, unit 2, unit 3, unit 4.

Podręcznik strona 176 – 177

Lesson 2 Uff! Tyle struktur za nami, że pora coś poczytać. Zajrzyj do zeszytu ćwiczeń na strony 42 i 43. Przeczytaj tekst, zapoznaj się z poleceniami i wykonaj zadania 1, 2, 3, 4, 5 oraz 6. Pomocny może okazać się słownik np. diki lub Pons.

Lesson 3 Matura Self-Check

Jak już o sprawdzeniu siebie samego była mowa, to pora na ćwiczenia ze strony 49 w zeszycie ćwiczeń. 

Lesson 4 Reading comprehension 

A na dokładkę kolejny reading. Podręcznik strony 70-71. Ćwiczenia 1, 3, 5, 6, 7.

Pamiętajcie, że nie chodzi o to, by zadania wykonać wszystkie jednocześnie. Rozłóżcie je sobie na okres 2 tygodni, najlepiej w te dni w jakie wypadałyby Wasze zajęcia języka angielskiego 🙂 A jeśli uporacie się z nimi wcześniej zajrzyjcie do wpisu „Ciekawe materiały dodatkowe”, gdzie przedstawiam Wam dodatkowe ćwiczenia i strony z których możecie korzystać samodzielnie.

Trzymajcie się ciepło,
Anna G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 11 =