Pakiet materiałów na okres 2 tygodni – 3. rozszerzenie

Drodzy uczniowie! W związku z tymczasowym zamknięciem szkół zachęcam do samodzielnej pracy w domu. Przypominam, że czas ten nie jest czasem ferii. Wyznaczony materiał do pracy własnej to głównie ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, praca ze słownictwem oraz zadania typu maturalnego. Odpowiedzi do zadań sprawdzimy wspólnie po powrocie do szkoły, wyjaśnimy również wszelkie wątpliwości 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka 🙂

Drodzy Maturzyści! 2 tygodnie przerwy od zajęć w szkole to nie pora by odpuszczać. Pamiętajcie, że przed Wami ostatnia prosta!

Lesson 1 and Lesson 2 Reading comprehension unit 14

W ostatnim już rozdziale 14 zaglądamy do czytania ze zrozumieniem, zarówno do tekstów podstawowych jak i rozszerzonych.

Strona 236 zadania 2,3.
Strona 237 zadania 4,5.
Strona 238 zadania 1,2.

Lesson 3 and Lesson 4 Znajomość środków językowych

Pora na ćwiczenia typu maturalnego, niezwykle ważne przed egzaminem. Do wykonania zadania z podstawy i rozszerzenia. 

Strona 240-241 zadania 1, 3, 4, oraz 1, 2 

Lesson 5 Vocabulary overview

Na zajęciach przerabialiśmy słownictwo związane z rozdziałem 14. Jeśli zapamiętałeś większość słów i zwrotów możesz wykonać ćwiczenie „Vocabulary Overview” na stronie 245. Jeśli nie znasz jeszcze wybranego słownictwa zapoznaj się z nim, podziel na grupy i kategorie, tak jak robimy to zwykle w czasie zajęć a następnie zajmij się zadaniem ze strony 245.

Lesson 6 Reported Speech – revision

Ostatnia na liście dla Was czeka powtórka z Reported Speech, czyli mowy zależnej. Notatka oraz ćwiczenia do wykonania dostępne są na stronach 282 oraz 283, ale jeśli potrzebujesz dodatkowych objaśnień lub ćwiczeń online zajrzyj na stronkę perfect english grammar:
NOTATKA
ĆWICZENIA (ćwiczenia sprawdzają się same po kliknięciu CHECK)

Zarówno notatkę jak i ćwiczenia możesz znaleźć na stronie w pliku pdf do druku.

Jeśli nie udało się Wam dokończyć ćwiczeń ze słownictwa (strona 232-233) lub jeśli nie skończyliście listu formalnego to warto zajrzeć do tego właśnie teraz. 🙂 

Pamiętajcie, że nie chodzi o to, by zadania wykonać wszystkie jednocześnie. Rozłóżcie je sobie na okres 2 tygodni, najlepiej w te dni w jakie wypadałyby Wasze zajęcia języka angielskiego 🙂 A jeśli uporacie się z nimi wcześniej zajrzyjcie do wpisu „Ciekawe materiały dodatkowe”, gdzie przedstawiam Wam dodatkowe ćwiczenia i strony z których możecie korzystać samodzielnie.

Trzymajcie się ciepło,
Anna G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − czternaście =