Pakiet materiałów na okres 2 tygodni – 2. rozszerzenie

Drodzy uczniowie! W związku z tymczasowym zamknięciem szkół zachęcam do samodzielnej pracy w domu. Przypominam, że czas ten nie jest czasem ferii. Wyznaczony materiał do pracy własnej to głównie ćwiczenia czytania ze zrozumieniem, praca ze słownictwem oraz zadania typu maturalnego. Odpowiedzi do zadań sprawdzimy wspólnie po powrocie do szkoły, wyjaśnimy również wszelkie wątpliwości 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrówka 🙂

W związku z planowanym sprawdzianem z rozdziału 4. proponuję, aby pozostałe zadania z rozdziału 4. zostawić sobie na powtórkę przed sprawdzianem, a w czasie wolnym rozpocząć samodzielną pracę nad rozdziałem 5.

Lesson 1 and Lesson 2 Vocabulary

Rozdział piąty wprowadza nam słownictwo z zakresu pracy i zatrudnienia. Tym razem zachęcam, aby pracę ze słownictwem zacząć od aplikacji Quizlet, gdzie znajdziecie słownictwo przygotowane na bazie książki (link w poprzednim wpisie). Następnie pracujemy z zadaniami ze strony 68 i 69. Strona 69 zadanie 4.

  • Ćwiczenie ekstra! Jeśli macie swoją grupę na facebook’u zachęcam do wspólnego wykonania zadań od 1 do 3 ze stron 68 oraz 69 w formie grupowej dyskusji.

Lesson 3 Vocabulary practice

Gdy już zapoznasz się ze słownictwem i uznasz że pamiętasz zwroty i wyrażenia użyj ich w zadaniach – zadanie 7, 9, 12 strona 69. Pamiętaj, że w wykonaniu zadań pomocna okaże się strona 148 – WORD STORE. Korzystaj z poszczególnych sekcji zgodnie z rozpiską pod zadaniami na stronie 69. 

Lesson 4 Reading comprehension

Po intensywnej pracy ze słówkami przyszedł czas na lekturę. Do przeczytania pozostawiam Wam tekst na stronie 72 a do wykonania wszystkie ćwiczenia ze stron 72-73, które sprawdzą dokładnie ile zrozumieliście z tekstu i pokażą Wam kolejne kolokacje i zwroty do zapamiętania. 

Lesson 5 Modal verbs – exercises

W związku z zaplanowanym sprawdzianem podrzucam Wam też link do ćwiczeń online z zakresu czasowników modalnych. Ćwiczenia ze strony Perfect English Grammar dostępne są również w formie pliku pdf do druku.

Robię ćwiczenia – TUTAJ

Pamiętajcie, że nie chodzi o to, by zadania wykonać wszystkie jednocześnie. Rozłóżcie je sobie na okres 2 tygodni, najlepiej w te dni w jakie wypadałyby Wasze zajęcia języka angielskiego 🙂 A jeśli uporacie się z nimi wcześniej zajrzyjcie do wpisu „Ciekawe materiały dodatkowe”, gdzie przedstawiam Wam dodatkowe ćwiczenia i strony z których możecie korzystać samodzielnie.

Trzymajcie się ciepło,
Anna G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 13 =