Czako DIY oraz życzenia z okazji Barbórki

Choć Dzień Górnika za nami chcę podzielić się z Wami moim pomysłem na wykonanie czapki górnika czyli czako. Sposób wykonania samego „stelażu” znalazłam w Internecie. Ozdoby umieściłam według własnego uznania 🙂 Myślę, że jest to również dobry moment, aby wszystkim górnikom złożyć życzenia – Kochani Górnicy, z okazji Waszego święta składam Wam jak najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, pomyślności, bezpieczeństwa w pracy, błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętej Barbary – Waszej patronki.

Do wykonania czako potrzebne nam będą…

– czarny brystol,
– taśma dwustronna/klej,
– zszywacz,
– linijka i ołówek,
– nożyczki,
– drucik,

Przydatny okaże się centymetr krawiecki.

Sposób wykonania:

1.Zdejmujemy miarę – obwód głowy.
2.Na brystolu zaznaczamy długość odpowiadającą naszemu obwodowi np. 70 cm.
3.Zaznaczmy drugi wymiar – wysokość czako. Prawdziwe ma 12,5 cm.
4,Wycinamy prostokąt i łączymy dwie krawędzie.
5.Spinamy dwa końce zszywaczem.

Ozdoby:

1.Drukujemy lub rysujemy górniczy herb (łatwo znajdziemy go na Internecie). Herb wycinamy i przyklejamy (na taśmie dwustronnej lub kleju) z przodu czako.

2.Jeśli chcemy możemy dodać specjalny pasek na górze czapki. Ja swój przykleiłam na dwustronnej taśmie. UWAGA Każdy pasek odpowiada innemu stanowisku.

3.Z kawałku brystolu robimy pomponik. Wycinamy prostokąt i nacinamy paseczki na 3/4 długości. Zwijamy karton w rulonik. UWAGA Kolor pomponika odpowiada stanowisku.

4.Zaczepiamy drucik o pomponik, a ten przymocowujemy do czako (np. możemy zrobić dziurkaczem dziurkę i owinąć o nią drucik).

Tak przygotowana czapka górnika przyda się dzieciom na szkolne przedstawienia, baliki. Oprócz tego stanowi świetny prezent, jeśli mamy wśród bliskich górnika 🙂

Post archiwalny

Anna G. fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 17 =